O nas

Društvo za taktične igre (DTI) je bilo ustanovljeno v letu 1998 kot prvo airsoft društvo v Sloveniji. Že od samega začetka delovanja je naša primarna dejavnost simulacijska veja airsofta, imenovana MilSim,  tvorjenka iz tujk military in simulation. S prirejanjem MilSim in izobraževalnih dogodkov, ter usposabljanjem naših članov si vselej prizadevamo za čim višji nivo airsofta v Sloveniji.

Aktivnosti društva v večini predstavljajo treningi, izobraževanja, prirejanje dogodkov ter udeležba na slednjih doma in v tujini. Na naših MilSim dogodkih vselej damo prednost kvaliteti pred kvantiteto, zato slovijo kot zanimi, ampak zahtevni. Med najbolj znanimi je serija dogodkov Op. OPFOR, pri kateri na osrednjem vojaškem vadbišču Poček aktivnosti potekajo dva dni. Pri izvedbi nam aktivno in predano pomaga tudi Slovenska vojska (SV). V letu 2020 je Op. OPFOR dobil zamenjavo z imenom Supreme effort, ki je daljši, ter fizično in taktično zahtevnejši dogodek.

Veliko sodelujemo tudi s SV, predvsem kot markiranti na usposabljanjih njenih pripadnikov. Za svoje delo smo prejeli pisne zahvale, med drugim s strani poveljstva 1BR SV, 3. čete 10 PEHP in ostalih.

V preteklosti smo sodelovali s podjetjem S&T Defence, za kar smo imeli na voljo usposobljeno demo ekipo za sisteme VBS2 (trenažer postopkov) ter sistema Sitaware (C2/C4I), ki smo jih od leta 2008 dalje predstavljali na vseh pomembnejših prireditvah v naši okolici. Najvidnejša sodelovanja so bila na sejmu SOBRA v Gornji Radgoni, na sejmu Partner v Beogradu ter IDEB v Bratislavi.

Po koncu sodelovanja s S&T Defence smo pričeli sodelovati s podjetjem Milsistemika, ki med drugim razvija programsko opremo Personal Eye System. Tega uspešno vključujemo v naše spopade, ter v spopade v tujini. Med drugim se že vrsto let uporablja na Borderwar na Češkem, največjem Milsim dogodku v Evropi, na katerem sodeluje preko 2000 udeležencev.

Od leta 2011 dalje je DTI pridruženo društvo Zveze slovenskih častnikov. Sodelovanje je izredno bogato in odpira nove možnosi za razvoj našega športa.

Poleg MilSim enot delujejo v DTI  tudi strelska sekcija, ki se lahko pohvali z dobrimi rezultati, ponazoritvena enota Regiment, ki se udeležuje kulturnozgodovinskih dogodkov doma in v tujini, ter kadetski oddelek, ki skrbi za kontinuirano usposabljanje novih članov. Prav na slednjih sloni prihodnost našega športa in ponosni smo, da zmoremo in znamo prenašati svoje znanje na mlajše generacije.