Tuesday September 22, 2020

Shadow of OSVAD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SHADOW of OSVAD

 

DTI vas vabimo na medklubski spopad na Počku. 

Pričetek v soboto 0800 14SEP15
Zaključek v soboto 1600 14SEP15.

 

26. aprila 1986 je bil uničen 4. reaktor černobilske jedrske elektrarne V.I.U. Lenin. Temu je sledila termalna eksplozija, katere produkt – radioaktivni prah, je veter raznesel po ZSSR, Vzhodni Evropi in celo do Amerike. Posledice nesreče so bile tako resne, da je Sovjetska vlada pričela z evakuacijo okoliških vasi in mest. Ustvarjena je bila zaprta cona polmera 30 kilometrov, da se vanjo nekdanji prebivalci ne bi poskušali vračati. Černobilska elektrarna je kljub temu, da cona ni bila več poseljena, obratovala dalje. Po neuradnih virih zato, da je vlada ZSSR v njej s tem virom energije lahko nemoteno izvajala tajne eksperimente.

10. junija 2006 se je v zoni zgodila ponovna eksplozija, katere vir ostaja nepojasnjen. Ukrajinska vlada le stežka skriva informacijo, da so bili vsi vojaki, ki so stražili zono, mrtvi v trenutku. Poznejše odprave v zono so se po navadi končale tragično, preživeli pa pripovedujejo o mutiranih živalih, artefaktih ter emisijah – občasnih smrtonosnih pojavih, s povsem svojimi fizikalnimi zakoni, ki po nekaterih psevdoznanstvenih razlagah nastajajo zaradi presežkov energije v zoni.

Cona je danes dom približno 300 ljudem, ki si pravijo stalkerji. Po zoni iščejo artefakte -  produkte cone, z bojda čudodelnimi lastnostmi, in jih nato prodajajo na zunanjem trgu za velike vsote denarja. Število stalkerjev v coni se povečuje zaradi lepe priložnosti za zaslužek, kljub temu, da patrulje ukrajinske vojske okrog zone streljajo na vsakogar, ki poskuša vanjo vstopiti. Cona je postala dom tudi številnim zlikovcem, saj jim oblast v njej ne more do živega. Za večjo možnost preživetja se stalkerji povezujejo v frakcije, ki so si med seboj nasprotne glede predstav o coni, neredko pa tudi sovražne zaradi konkurence v iskanju artefaktov. Cono nekatere razumejo kot največjo nevarnost človeštvu, druge kot čudež, tretje kot priložnost za hiter zaslužek. V černobilsko cono se bomo na lov za artefakti odpravili 14. novembra 2015 kot pripadniki različnih frakcij.

 

THE BANDITS

The Bandits are raiders and marauders of the Zone, ranging from petty thugs and gangsters to organized crime syndicates. Apart from Freedom, which treats them with marginal contempt, everyone hates the Bandits due to their nefarious acts of robbing and exploiting honest Stalkers. Most Bandits are unorganized and leaderless; there are only a few known Bandit leaders and camps, and even then their groups are still fairly disorganized, with underlings always trying to take control by overthrowing the previous leader. Their unit size is mediocre, and their equipment is cheap and shoddy; because of this they've adapted to a guerilla style of warfare, ambushing small groups with large numbers by camping in locations just off the normal paths.

 

Dresscode: Black top, baseball caps, boonies, chest rig, plate carrier (unadwised) NO helmets

 

LONERS/STALKERS

Loners are a nomadic semi-unified group of Stalkers who simply live off the Zone in order to earn some coin for their daily lives. Loners are neutral toward almost all other factions, but do have complications with the Military, and, to a lesser extent, the Mercenaries, and openly oppose the Bandit faction for their actions against free Stalkers. Most Loners are only concerned with the riches of the Zone, and do not pay attention to the other factions' hatred for each other - provided, of course, they do not threaten them. Because of this, Loners are often recruited by various factions as mercenaries.

 

Dresscode: Solid color top (Olive, khakhi, grey), baseball caps, boonies, chest rig, plate carrier (unadwised) NO helmets, NO black tops

 

FREEDOM

Freedom is a collection of anarchists, daredevils, and other Stalkers who believe in the right for free access to the Zone. They are one of the largest Stalker clans in the Zone. Freedom believes that the Zone is a wonder given to all humanity. They are hostile to the ecologists exploiting the Zone for research. They openly oppose the Military, and their long-time rivals, Duty. The only interest of Freedom is to live and open the Zone as a museum for people outside of Chernobyl. Freedom believes that if ecologists leave the Zone from scientific research, the zone will act friendly and peacefully.

 

Dresscode: Woodland uniforms (DPM, MARPAT, CADPAT,...), Plate carrier, chest rig (unadwised), helmet. NO baseball caps or boonies

 

DUTY

Duty was founded by former military expedition survivors and Stalkers concerned about the looming horrors of the Zone. They are one of the largest Stalker clans in the Zone. They have a strict military code (such as no smoking, maintaining one's weapons, etc...) and operate in a military fashion, using ranks like Sergeant, Major, Captain, General, ... . Their goal is to contain and destroy the Zone, fearing that it will spread to the outside world. They view the Zone as an ulcer in the world and their efforts are a way to excise it. They do this with blunt force by killing mutants, eliminating all who oppose them or exploit the free, and burning down or drowning mutant dens. They are neutral toward other Zone factions, save for the Bandits and their long-time nemesis: the Freedom faction. It is said that Duty also has deep connections within the military, specifically Spetsnaz detachments within the Zone, although they treat regular grunts with utter contempt.

 

Dresscode: Desert and "Multi" uniforms, (Multicamo, MTP, Camogorm, all desert variants...), Plate carrier, chest rig (unadwised), helmet. NO baseball caps or boonies

 

PRAVILA:
Veljajo splošna pravila DTI z naslednjimi dopolnili:

https://drive.google.com/file/d/0B0eZXsYbNRJ4Mm5DaFNOLWNDX2c/view?usp=sharing

 

-velja pravilnik o oživljanju za manj kot 24h spopade

-respawn v bazi na polnih 30min

-vozila so tokrat OUT

 

Dogodek bo močno vezan na različne točke po terenu, katere so bodo tekom igre spreminjale.

Uporaba PESa ali druge MGRS navigacijske naprave je zaželjena in nadvse potrebna za lociranje točk.

Za uporabnike bodo na voljo baterijski kompleti z torbico (micro USB kabel). Izposoja je brezplačna, kavcija je 20€.

 

Prispevek za spopad znaša 5€, pobiral se bo na terenu, namenjen je pokritju stroškov izvedbe.

Udeležba je možna SAMO ZA POLNOLETNE IGRALCE, vabljeni so vsi klubi, ki se želijo udeležiti spopada.

Na dogodek se je obvezno potrebno prijaviti preko EventBrite-a, če niste prejeli vabila na email nas kontaktirajte.

Mesta za posamezno stran so omejena, možnosti za prijave so do: sreda 11.11.15 23:59


Več informacij boste prejeli tudi preko emaila, na osnovi podatkov iz Eventbrite prijave.

Pri prijavi je potrebno vpisati vsakega posameznika z pravim lastnim imenom, priimkom in email naslovom.

(Da ne bo 5x vpisan Franci Rozman! :)

 

Se vidimo!

 

Enotna prijava

Prijavite se z drugim računom:

Powered by OneAll Social Login
Prijava

Na vrh

Za pravilno delovanje strani uporabljamo piskotke. We use cookies to improve our website and your experience when using it. Podrobne informacije..

Sprejemam piškotke.

EU Cookie Directive Module Information