Wednesday November 21, 2018

Zborovanje za mir na Cerju

CerjeČlani DTI smo se v okviru aktivnosti z Zvezo slovenskih častnikov udeležili zborovanja za mir, kjer smo imeli čast nositi prapor Zveze. Zborovanje je potekalo v luči prireditev ob 20. obletnici samostojne Slovenije.

Krajši povzetek dogajanja 19. septembra 2011 na sveže urejenem odprtem spomeniku na Cerju se nahaja na uradni strani prireditev ob 20. obletnici samostojnosti.

Spomenik na Cerju se nahaja na področju, kjer smo člani DTI v preteklosti mnogokrat sodelovali pri usposabljanju enot SV.

Vse vabimo, da se, če so v bližini Lokvic oz. Kostanjevice na Krasu, povzpnejo na vzpetino ter uživajo v prelepem pogledu na zemljo, ki spada med ene s krvjo slovenskih domoljubov najbolj prepojenih področij naše domovine.