Monday October 23, 2017

Op. Solidground 2015

Ne tako oddaljena prihodnost...

Vsi so govorili o padcu imperijev, a to so predvideli redki.

Teče že 4 leto od kar so se Združene države Amerike umaknile iz Bližnjega Vzhoda, izstopile iz ZN in odpoklicale večino svojih vojakov iz oporišč po celem svetu.

Gospodarska kriza in pomanjkanje fosilnih goriv je prizadela cel svet. Ne samo Amerike.

Od vseh pa so ravno Združene države svoj imperij gradile skoraj popolnoma na črnem zlatu. Odkar se je "fracking" izkazal za prenevarnega, je v Severni Ameriki ostalo le malo naftnih zalog, ki jih je bilo še moč izkoristiti.

Ob umiku iz ključnih območji so na oblasti pustile različne vlade skrajnežev. "Obrambni mehanizem" so dejali v Pentagonu, "Naj se pobijejo med seboj".

Po 4 letih še vedno vladajo krvavi boji za oblast in ameriškim sanjam se je iztekel rok trajanja.

V trenutku slabosti so se razplamtele stare zamere ki so skrito tlele v ključnih političnih in gospodarskih mogotcih. Vlada ni predvidela tega kar se je že zgodilo. Nekoč, v temni in pozabljeni zgodovini.

Razmejeni Jug in Sever sta iskala vzroke za težave tudi znotraj ZDA. Ni trajalo dolgo, preden so se razplamtele strasti, predvsem revnejšega in slabše razvitejšega juga.

Od krize in pomanjkanja izčrpani državljani so prisluhnili vsaka svojemu kandidatu ki je obljubljal novo dobo in povrnjen star blišč.

Pripravljeni so bili na vse. Nezavedno že od zadnje državljanske vojne, katero so pradedki še nedavno opisovali.

Najsilovitejši boji se odvijajo ob območjih ki so še vedno imela, nekoč zvezne rezerve, sedaj pa zadnje upanje.

Jug je premogel večino nafte, problem je bila njena distribucija do oddaljenih zveznih držav ki so obljubile pomoč in zavezništvo Jugu.

Na severu pa stara slava še ni ugasnila popolnoma. Nekdaj mogočna vojska je še vedno živa in pripravljena, da taka tudi ostane.

Vsak vojak pa se, potihem, sprašuje ali je pripravljen na soočenje s prebivalci, katerih temeljna vrednota je svoboda in pravica do nošenja orožja.

Vabljeni na medklubski spopad Op. Solidground 2015, ki bo potekal 11APR2015 in 12APR2015 na OSVAD Poček.

Časovnica dogodka je sledeča:

10APR2015

1700+ Prihod na zbirno mesto Taborni Prostor Mahneče

2200 Konec prijav za petek

11APR2015

0700 - 0800 Prijave udeležencev

0900 Pričetek briefingov

12APR2015

1200 - Zaključek Op. Solidground 2015

Za udeležbo bomo pobirali prispevek v višini 20€ na udeleženca, ki mora biti nakazan najkasneje do 7. aprila 2015 na TRR Društva za taktične igre.

PLAČILO NA KRAJU SAMEM NE BO MOŽNO!

Poskrbljeno bo za:

-topel obrok in 2 pijači po koncu spopada

-kemične WCje na glavnih točkah (bazah vsake strani)

-oznake za nočni spopad (chem light)

-uporabo PES za koordinacijo enot

-vse potrebne prope za potek igre, tako dnevni kot nočni

Na glavnih točkah bo možno postavljati šotore oz. utrjevati položaje.

Začetna količina kart je 30 na stran, ter po 3 vozila na stran. Glede na prejete prijave se bodo kvote postopoma dvigale. Predvideno je do 60 igralcev na posamezno stran. Količina vozil se bo prav tako dvigala, želimo doseči enakomerno razporeditev med obema stranema.

Karte so na voljo TUKAJ

Veljavna pravila za spopad si lahko prenesete TUKAJ. Enaka pravila, z minimalnimi spremembami bodo veljala tudi na preostalih dogodkih DTI.

PRAVILA UNIFORM:
Vojska Združenih držav Amerike: Dovoljeni so vsi tipi uniform, ki pa morajo biti kompletna (brez enobarvnih kosov). Pokrivala so čelade oz. boonie klobučki.

Vojska juga oz. Free States: Zgornji del uniforme je enobarven (brez izjem), spodnji ter pokrivalo v poljubnem vzorcu. Pokrivalo NE SME biti čelada, boonie je ODSVETOVAN, ne prepovedan.

Za vsa dodatna vprašanja in informacije smo vam na voljo na naslovu info(pri)drustvo-dti.si